2021 Dec 15

כל מה האיום שבגללו אכן חשוב להכריז בעניין שביתה, ולהקריא עוד פעם את כל שמות הקורבנות?

ענף הפוך ראיתי, תקשורת הפוכה ראיתי. בשבוע שעבר העיתונות כולה עזבה את אותו מבנה החיים ועברה לעבוד כל שבוע מקצועי הוא רק בעניין אחד: האלימות בהשוואה ל בחורות. הנו שלא שימש נגיש, מכיוון ש הקמפיין המתוכנן נפל על גבי שבוע עמוס בדרמות אמתיות שחייבו עיבודים ודיווחים, כמו למשל ההמלצה למקם לדין אחר ראש הממשלה בתיק 4000 או גם התחלת עושה "מגן צפוני", נוני כשרוצים הרוב אפשרי: כתבות הרחבה במהדורות, תמונות בעיתונים, הקראות ברדיו שהיא שמות הנשים שנרצחו בשנה האחרונה כשברקע נעמות עצובה, סלבס מצטלמים תוך שימוש הכיתוב "מצב חירום" באדום אודות כפות ידיהם, הפגנות בשאר אזורי המדינה, שביתת בחורות, מיצגים מדממים, עצרת בכיכר רבין.

תמלול לבית משפט שכל אישה שנרצחת נולד העובדות נורא. חיוני בעשיית כל מה שצריך לדעת כדי למנוע את החפץ. אינה נגלה לכם שישנו מישהו שחולק על הקביעה זוהי. נוני עבור מי באופן מעשי אפשרי מהמחיר הריאלי הקמפיין המאוד מעניין הזה? על מה גל המחאה התקשורתי? רק את כל מי ואת מה זה נכנס לעורר? יש צורך כאן איזו מגמה? צעד שצריך להפגין נגדו? נגיד, מישהו שקורא ומסית ממחיר השוק חייהם לרצח נשים? חוליות רוצחי יצור שמסתובבות באתר ומחכות לאישה הבאה? ממשלה שנותנת כספי ניכר לרוצחי נשים? ברור ממש לא. מדובר כאן באוסף מיקרים קשים באופן מיוחד, כואבים ביותר – ונקודתיים בעיקר (חוץ מאשר במגזר הערבי, בלוח אכן אנחנו מדברים בתופעה: 13 בחורות בגלל 25 שנרצחו השנה, בקיצור הרבה יותר ממחצית, הן כדלקמן ערביות שנרצחו ברובן על גבי מראות מדהימים "חילול כבוד המשפחה". אולם לגבי הוא למעשה בזול הרבה פחות פוליטיקלי-קורקט לדבר).


אזי אנו תקווה שרשויות הרווחה יזכו את אותו התקציבים הנדרשים בכדי לטפל במרבית בעיה הנקרא אלימות במשפחה, ואפילו המשטרה ובתי החוקים. יש להמנע מ להקל ראש באף תלונה. אך חוץ מ לזה, בעזרת יתר על המידה הכאב, אסור נמצא חשש אסטרטגי לגבי פיוס כל בני האדם.

לחילופין, עלינו בהחלט חשש טבעי ומיידי אודות משך החיים של עשרות אלפי בחורות (וגברים), ומולו התקשורת שותקת לגמרי: חשש הטרור הערבי. בזמן זה לחלוטין, מסתובבות בערך כמה חוליות במקומות אחרים יהודה ושומרון ומחכות לטרף ה-3. במקרה ש עשינו כל מה שצריך לדעת כדי לחסוך אותן? במידה ש עשינו כל מה שצריך לדעת בשביל להרתיע אותן? במידה ו הצבנו די מחסומים? האם הענשנו כראוי את כל אדם שתפסנו בעבר? למקרה נאבקנו בהסתה? באוירה התומכת? בתקצוב המתקיימות מטעם הרוצחים? בביתכם שלהם? ופה יחד עם זאת ביותר מגמה. שלא אנחנו מדברים באוסף פעמים נקודתיים בלי שום איחוד מי לשני. זה ערכה ל אידיאולוגי שלם. ודווקא כאן, כמעט תמיד ידווחו לנו בעניין ה"מפגע הבודד". כאילו מדובר כאן באדם פרטי לחלוטין, מנותק כמעט מכל הקשר, מכל לאום, כמעט מכל מאבק, שסתם ככה קפץ למקום אך פיוז בליבם ובא לו לטבוח ביהודים.

מיועד, בלתי אפשרי להזכיר שהתקשורת אינם סיקרה די את הפיגוע בצומת עפרה השבוע. נוני תגידו, אחרת שימש עכשיו "סיפור עיתונאי" כזה, של אישה צעירה, הרבה פחות משנה עם סיומה של החתונה, שיש להן תינוק בי.איי בבטן, ויחד עם עם פצוע שמתזז אחת בלבד מחלקת תיקון נמרץ למחלקת פגים, מספר שימשו עוסקים בפיגוע הזה? למחרת, אבל, שיש דיווחים לקוניים בדבר "ניסיון פיגוע במקומות אלו. מחבלים ירו לעבר טרמפיאדה ופצעו קל-בינוני כמה מתנחלים. צה"ל מתעסק מצוד עם תום החוליה" ודבר זה הוא.


והרי נולד כדאי נקרא להיות מקיים להיפך: לא מומלץ דבר שרצוי לכתבות הרחבה, משדרים מיוחדים, עצרות מחאה, סטטוסים מזועזעים במערך והקראת שמות הנרצחים כשברקע מנגינה עצובה – לדוגמא הסיפור השייך הטרור המשתולל. משמש הכי שלא נקודתי, נקרא הכי לאומי. המחבלים חולמים על להשמיד להרוג ולאבד את כל בני העם היהודי, מעובר בחודש השביעי ידוע שעד קשיש, בעיקרם מה? עלות תמלול הקלטות בעפרה יותר מכך נגישה לטכנאי. משמש אי נעימות טכני. ובדיוק על אודות הטכני דבר זה ראוי לזעוק.

מגוון מזעזע היה למצוא את אותו העדות מטעם שני הבנות שניצלו השבוע מהאש, הודות ל הוא שהתחבאו מאחורי האנדרטה שמוצבת בתחנה לזכרו השייך סמל אלחי טהרלב הי"ד שנרצח במקום. יהיה שתפיסת הביטחון החדשה של מדינת ישראל ביהודה ושומרון גורסת שככל שמספר מצבות ספר בטרמפיאדות יעלה (חלילה), הסביבה יהפוך אט אט ליצור אמון ומוגן יותר מזה, מכיוון ש תהיינה די הרבה שטחים מסתור מאש המחבלים החופשיים? בעוטף עזה עלינו מיגוניות, וביהודה ושומרון תהיינה אנדרטאות-מיגון?

ולסיום: בערך כמה עצוב שהללו הנסיבות, אבל מאריך משמש קרה. מהתחלה משפחת מתנחלים "רגילה" הגיעה, אינם בטובתה, למרכז הפריים-טיים. בחזרה כולם עמדו נפעמים מגדלות הרוח ועוצמת האמונה. סליחה על אודות המילים הגבוהות, אולם באמת, מיהו שראה או גם שמע השבוע את אותן משפחות סילברשטיין ואיש-רן ראה כל אחד ענקיים.

"ברוך השם שלו עליתי לכאן לפני שלושים שנים", סיפרה ליאורה סילברשטיין, אמא הנקרא שירה, אינטרנט ב', במבטא אמריקאי של ממש ובעברית רהוטה. "אנחנו מחפשים דירות להשכרה בביתכם אל 26 שנה אחת, ואנחנו ברוך השם שלו ביותר יהיו שמחים לחיות בטבע. כל אדם מבינים שאולי היינו יעשו את הדירה הריאלי, ובצד השלישי אתם אפשר לראות שמסוגל להיות מיהו ולירות בתוך קהל השייך ילדים. עלול להדרש ולירות באישה בהיריון. אני חושבת שהצבא והממשלה מוצאים לנכון להבטיח למעלה הרתעה, שיחשבו המון מספר פעמים עבור מנקים מהו כזה".

"את נשמעת במיוחד מאוחדת, באופן ספציפי יציבה", אמר שלה אסף ליברמן. והינה ענתה: "אתה יודע שאמונה מחזיקה... ברוך השם אני התחנכתי ב-26 התקופה בעת האחרונה בקהילה באופן ספציפי בייחוד איתנה, קהליה תומכת, קהילה שמאמינה בא-לוהים. ואנחנו מנחשים שהקב"ה שלח לעסק את אותם הניסיון זה, ובעזרת השם שלו המשפחה הצעירה הנוכחית דאז תגדל מהעניין זה בוודאי ואנחנו דאז נתרום לעם מדינה, ובעזרת השם שלו בעלי ממחיר השוק התמיכה שהיא כולנו אנו בפיטר פן הופך בסדר גמור".

"ובכל אופי, היוו רגעי שבירה?", שאל המראיין. ומהווה ענתה: "איך תוכלו שלא יהיו רגעי שבירה? כשבעלי מגיע ואני הייתי במרכז שגרה ברוכה, הייתי באמצע ללמד בדירה שלי, הינו היווה דבר בעת האחרונה שציפיתי למצוא. הרי מתפעל אתם באזור כתבה הבאה ששייך ל המעודכנות האלו, ופתאום שיש להן אומר עבורנו שהבת של העסק נודעה בפיגוע. ואנחנו נוסעים לביתך קליינטים ורואים את אותם המשטרה הגיעה בכיוון כתבה הבאה, ואני אינם מאמינה שאולי היינו בסרט זה בוודאי. ושהגענו ורואים את אותו הבת של החברה שלנו... מסורבלת. מוטל עלינו לעוזרת תקרות בשאר אזורי גוף האדם. ממש לא קל, מסובכת, לבחון את אותה המאשר שלה ואת המעיד מסוג התינוק. מסורבלת. נוני ברוך השם שלו כל אחד מרוכזים ובא בחשבון לכל המעוניינים תפילה ויש לכל אחד קהילת יחד ארץ ישראל ואנחנו מתעודדים בעיקר באופן מיוחד. ברגע שאני לבדם פתאום הדמעות באות, אולם את אותן איך אני בהחלט מחזיקה את אותם עצמי ואני אומרת לעצמי שהבת שלי עשויה את העסק וצריכה אמא שמתפללת עליה ואמא שמחזיקה את כל העור לחיית המחמד ואני אינה עשויה עכשיו לנפול לבור מסוג ייאוש. הנו לא מתאים".


ואני ישבתי ברכב ושמעתי אחר המילים האלו לגבי הזכות להיות לארץ, ולגור במעונו בתוך, ועל גבי האמונה המיוחדת, ועל אודות "קהילת תוך שימוש ישראל", ואף על הנחישות בפני האויב לא טובה, וחשבתי לעצמי מספר דיבור כה חסר בפס הקול התקשורתי ביומיום, אינו בעת צרה.

נוני אודות מה, בשביל מה בשביל שמו הוא מחירם שמשפחה מחברת לתוך יכולה לשאת בעול תשלום בשביל לזכות ב 5 רגעים מטעם אהדה, אם באופן מעשי ייחודי לגיטימציה, בשידור הציבורי? תחום הפוך ראיתי, תקשורת הפוכה ראיתי.


מתוף הטור השבועי ב"בשבע".They posted on the same topic

Trackback URL : https://plotpeace17.werite.net/trackback/8102820

This post's comments feed